Samochód z leasingu czy na kredyt

Samochód z leasingu czy na kredyt kredyt samochód oferta To dobra forma finansowania zewnętrznego nie tylko dla firm, ale również konsumentów którzy jednak mogą tylko sięgnąć po leasing samochody gdy firmy właściwie mogą teraz wziąć w leasing niemal wszystko.

Prócz oczywiście pieniędzy a niestety pieniądze są bardzo potrzebne firmom a niestety banki nadal niezbyt chętnie je firmom pożyczają. Skupmy się jednam na leasingu samochodów, bowiem najczęściej interesuje nas właśnie leasing samochodu. A może mimo wszystko kredyt na samochód?

No więc właśnie mamy do rozpatrzenia dwie opcje wejście w posiadania samochodu, albo decydujemy się na kredyt i za kredyt kupujemy auto tylko wówczas musimy zdać sobie sprawę że samochód najczęściej staje się zastawem bankowym, a więc nie jesteśmy jego jedynymi właścicielami tylko współwłaściciele jest bank aż do czasu spłaty kredytu, albo leasing samochodu i wówczas również nie jesteśmy właścicielem samochodu ale nie angażujemy środków własnych a tylko płacimy raty leasingowi. Biorąc pod uwagę kwestie podatkowe i w ogóle ekonomiczne bardziej korzystny jest leasing samochodu ale powiedzmy sobie szczerze nie jest on jeszcze tak bardzo popularny jak kredyt na zakup samochodu. Wydaje się że firmy leasingowi tak samo jak banki nie reklamują ten sposób finansowania jak kredytu i wielu konsumentów czy nawet firm niekoniecznie wie jak się do tego tematu zabrać.

A więc szwankuje tu reklama. Poza tym trzeba też wiedzieć że leasing konsumencki funkcjonuje od niedawna i konsumenci maja prawo nie wiedzieć jak się do tego tematu zabrać i czy w ogóle leasing samochodu istnieje dla zwykłych ludzi. – Zgadzam się że reklama w tym przypadku zawodzi, ja również nic nie wiedziałem na temat leasingu konsumenckiego i jak ten leasing działa i gdyby nie Internet to pewnie nigdy bym się nie dowiedział.

Z początku miałem dylemat typu kredyt samochodowy czy leasing samochodu ale po przeanalizowaniu obu ofert wybrałem tę drugą opcję i póki co nie żałuję – powiedział jeden z leasingobiorców.