Leasing na święta – czy czekać na promocje?

11 grudnia 2015

Okres przedświąteczny to tradycyjnie czas, gdy dealerzy samochodów prowadzą wyprzedaże ostatnich roczników. To okazja, żeby nabyć samochód taniej, a przy okazji skorzystać z promocji leasingu, których również nie brakuje przed świętami. Czy zatem opłaca się czekać na te promocje i na leasing na święta? Sprawdziliśmy najlepsze oferty na rynku leasingowym.

Leasing to wygodny dla firmy sposób na sfinansowanie zakupu samochodu. Zamiast kupić auto za gotówkę, można ją przeznaczyć na zabezpieczenie płynności finansowej lub na inwestycje. Kredyt również wydaje się mniej korzystny, szczególnie że obciąża zdolność kredytową. Nie można również zapominać o korzyściach podatkowych, jakie daje leasing.

Przed świętami również w przypadku leasingu można liczyć na specjalne promocje, chociaż nie są one raczej tak spektakularne, jak promocje niektórych kredytów świątecznych dla konsumentów. Na którą ofertę leasingu warto zwrócić uwagę?

Gdzie wziąć pojazd w leasing?

Przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych ofert na rynku leasingowym, biorąc pod uwagę m.in. wielkość minimalnej opłaty wstępnej, maksymalny okres leasingowania samochodu, a także sumę opłat, jaką będzie musiał ponieść leasingobiorca.

Lp.

Leasingodawca

Produkt

Minimalna opłata wstępna

Maksymalny okres leasingowania

Suma opłat

Ranking ofert leasingowych: grudzień 2015

1.

WeźLeasing.pl

WeźLeasing.pl

15%

5 lat

95,1%

2.

Europejski Fundusz Leasingowy SA

Europejski Fundusz Leasingowy SA

15%

5 lat

102,41%

3.

mLeasing

mLeasing

5%

5 lat

102,92%

4.

Getin Leasing

Getin Leasing

15%

5 lat

103,57%

5.

Impuls Leasing

Impuls Leasing

5%

5 lat

104,12%

Najtaniej w WeźLeasing.pl

Zwycięzcą naszego zestawienia została oferta WeźLeasing.pl, dzięki której można zakupić zarówno samochód osobowy, jak i dostawczy do 3,5 t, rozkładając raty na maksymalnie 5 lat. Przyjrzyjmy się teraz opłatom leasingowym:

  • czynsz kształtuje się na poziomie 1,3%,
  • opłata wstępna to 15%,
  • wykup samochodu – 19%.

Dużym atutem oferty jest brak wymogu dodatkowego zabezpieczenia oaz brak weksla.

Na drugim miejscu: Europejski Fundusz Leasingowy

Druga w naszym zestawieniu to oferta Europejskiego Funduszu Leasingowego SA, gdzie zapłacimy:

  • czynsz 1,57%,
  • opłatę wstępną – 15%,
  • wykup samochodu będzie nas kosztował 1%.

Jako zabezpieczenie wymagany jest weksel oraz deklaracja wekslowa. Jeśli leasingobiorca działa na rynku krócej niż pół roku, potrzebne będzie także poręczenie innej firmy. W przypadku zakupu samochodu z salonu dealera, wystarczy wycena pojazdu lub potwierdzenie jego ceny wewnętrznie w Europejskim Funduszu Leasingowym SA.