Okres bezodsetkowy przy transakcjach gotówkowych kartami Millennium

Okres-bezodsetkowy-przy-transakcjach-gotówkowych-kartami-Millennium

Okresy bezodsetkowe przy transakcjach bezgotówkowych za pomocą kart kredytowych to oferta wszystkich banków. Taką możliwość w transakcjach gotówkowych daje swoim klientom jedynie bank Millennium.

Przy jakich operacjach klienci banku Millennium mogą korzystać z okresu bezodsetkowego w transakcjach gotówkowych? Na przykład przy wypłatach gotówki z bankomatów lub w kasach banku, na poczcie, przy przelewach pieniężnych z karty dokonywanych za pośrednictwem systemu internetowego Millenet a także spłaty zadłużeń w innych bankach. Trzeba podkreślić, iż tego rodzaju operacje gotówkowe z okresem bezodsetkowym sięgającym nawet 51 dni na polskim rynku finansowym to ewenement. Nic więc dziwnego, że posiadacze kart kredytowych Visa, MasterCard i American Expres są bardzo zadowoleni z faktu, że mogą wypłacać pieniądze oraz dokonywać przelewów w systemie bankowości internetowej Millenet bez płacenia odsetek od tych operacji przez 51 dni. Nie dotyczy to kart MasterCard World Signia/Elite VIP. Jeżeli właściciele kart rozliczą się w określonym terminie, bank nie naliczy odsetek.

Comperia.pl stara się szczegółowo wyjaśnić, co to jest okres bezodsetkowy i na jakich zasadach funkcjonuje. Generalnie jest to czas, kiedy właściciele kart kredytowych mogą korzystać z limitów kredytowych dostępnych na kartach bez żadnych opłat. W tym czasie właściciele kart powinni rozliczyć się z zaciągniętego za pomocą karty kredytu w całości lub w części – najmniej 5 proc. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na koszty najlepiej rozliczać się z całości zaciągniętego kredytu. Comperia.pl podkreśla również, że karty kredytowe banku Millennium są dość zróżnicowanymi produktami pod względem przeznaczenia, w związku z tym klienci tego banku mają wiele rodzajów kart.

Limity na kartach również są zróżnicowane i wahają się od 1 do nawet 100 tys. zł. Oczywiście, jak niemal wszędzie, korzystanie z kart nie jest bezpłatne. O kosztach wydania i użytkowania kart można dowiedzieć się z taryfikatorów opłat banku Millennium. Być może są banki, w których za wydanie karty kredytowej się nie płaci, ale za jej użytkowanie z pewnością już tak i często nie są to małe kwoty. Jeszcze raz należy podkreślić, że przewagą banku Millennium nad pozostałymi jest fakt, że od 1 stycznia 2014 r. bank wprowadził okres bezodsetkowy również dla transakcji gotówkowych.