Dokąd po 5000 zł kredytu gotówkowego bez prowizji?

Dokąd-po-5000-zł-kredytu-gotówkowego-bez-prowizji?

Sprawdzamy, do którego banku warto się udać w listopadzie po kredyt gotówkowy, gdy chcemy uniknąc konieczności płacenia bankowi prowizji od podjętej kwoty.

W ofercie każdego banku możemy znaleźć kredyty gotówkowe, udzielane na dowolny cel. Kredyt ten można uzyskać bardzo szybko, ale wszystko zależy od wymogów danego banku. Ze względu na sporą konkurencję na rynku finansowym, koszty kredytów gotówkowych są coraz niższe. Ponadto istnieje możliwość zaciągania promocyjnych pożyczek bez dodatkowych kosztów. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybranie najtańszego rozwiązania.

Szukając najtańszego kredytu, najczęściej koncentrujemy się na porównaniu oprocentowania, oferowanego przez poszczególne banki. Sprawdzamy, jakie dokumenty musimy złożyć i jaki jest maksymalny okres spłaty zadłużenia. Przyjrzyjmy się jednak bliżej wysokości standardowych prowizji za udzielenie pożyczki.

W ofercie różnych instytucji finansowych, znajdziemy min. kredyty bez prowizji. Są to zazwyczaj oferty promocyjne, wprowadzone przez bank na określony czas. Najczęściej kredyt bez prowizji udzielany jest dla osób, które kupią w banku jakiś dodatkowy produkt, np. założą rachunek osobisty lub zawnioskują o kartę kredytową. Zanim więc skusimy się na atrakcyjną promocję, zastanówmy się, czy drugi produkt jest nam potrzebny. Niejednokrotnie okazuje się także, że taniej będzie zapłacić prowizję od kredytu, niż płacić dodatkowo przez kilkanaście miesięcy opłatę za prowadzenie konta bankowego, z którego nie korzystamy, lub niepotrzebnego nam ubezpieczenia.

Aktualnie, 0% prowizji oferuje BZ WBK, jeżeli połowa kwoty wnioskowanego kredytu zostanie przeznaczona na spłaty pożyczek w innych bankach. Bank Pekao proponuje kredyt z obniżeniem prowizji do zera dla posiadaczy rachunku typu Eurokonto i pod warunkiem otrzymywania na ten rachunek comiesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia. W BNP Paribas klienci w zamian za brak prowizji od kredytu, muszą przystąpić do ubezpieczenia.

Jak widać powyżej, na rynku finansowym nie brakuje kredytów gotówkowych udzielanych bez prowizji za ich przyznanie. Wiążą się z tym jednak dodatkowe wymagania, stawiane przez banki. Przed ostateczną decyzją, odnośnie do wyboru najlepszej oferty, zastanówmy się, który z dodatkowych produktów jest nam rzeczywiście potrzebny.