Super Grosz – pożyczka za 0 zł: analiza oferty

Super-Grosz---pożyczka-za-0-zł:-analiza-oferty

Super Grosz to w miarę nowa propozycja na rynku pożyczek pozabankowych, która dostępna jest dopiero od końca 2015 roku. Jak wiele innych firm tego typu, również Super Grosz proponuje pożyczkę za 0 zł. Czy jednak ta propozycja wyróżnia się jakoś na tle konkurencji? Postanowiliśmy dokonać analizy pożyczki za 0 zł od Super Grosza.

Polacy chętnie pożyczają pieniądze nie tylko w bankach, ale również w firmach pożyczkowych. To rynek bardzo prężnie rozwijający się, który w ubiegłym roku wart był 5,1 mld zł, a w 2016 roku może wzrosnąć do 6 mld zł. Od niedawna na tym rynku zaczął działać nowy podmiot pod marką Super Grosz.

Co wyróżnia Super Grosz?

Chciałoby się napisać, po prostu – nic. Co prawda pożyczkodawca chwali się, że jego serwis jest w pełni zautomatyzowany, nie trzeba przesyłać dokumentów, weryfikacja przeprowadzana jest błyskawicznie – podobnie jak wypłata środków, ale to wszystko znamy już z oferty wielu innych firm pożyczkowych.

Dla niektórych pożyczkobiorców atutem Super Grosz może być polski kapitał firmy, która ma siedzibę w Warszawie. To oczywiście może wpływać na większą wiarygodność pożyczkodawcy. Interesujący jest za to Program Lojalnościowy, w ramach którego przygotowywane są indywidualne oferty dla poszczególnych klientów w zależności od tego, jak spłacane były dotychczasowe zobowiązania.

Analiza pożyczki za 0 zł

Warto teraz przyjrzeć się darmowej pożyczce w Super Grosz. Podobnie, jak u konkurencji, to propozycja tylko i wyłącznie dla nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z usług marki Super Grosz. Podobnie, jak w innych firmach pozabankowych, tutaj również, ile pożyczymy, tyle dokładnie oddamy. Niestety, w ramach tej oferty możemy pożyczyć jedynie 1000 zł na 30 dni, co przy propozycjach konkurencji wypada dość blado. W Vivus za darmo w ramach pierwszej pożyczki otrzymamy 1600 zł na miesiąc, w NetCredit – 2000 zł, podobnie w InCredit, a w ExtraPortfel dostaniemy za darmo 2000 zł nawet na 45 dni.

Wramach drugiej i kolejnej pożyczki można już otrzymać 3000 zł na 30 dni (RRSO 809% w skali roku), płacąc od tego prowizję 597 zł. Oczywiście w Super Grosz, jak w każdej firmie pożyczkowej, można przedłużać okres spłaty po wniesieniu stosownych opłat.

Co z BIK i BIG?

Przy okazji warto zauważyć, że Super Grosz dokonuje weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) Rejestrze Dłużników ERIF.